Komplexní terapie pánevního dna

Vážení klienti, vhledem k proběhlé situaci s karanténou, jsme prodloužili platnost všech dárkových poukazů zakoupených před 15. březnem 2020 do konce roku 2020.

Sportovní fyzioterapie

Sportovní fyzioterapii se u nás věnuje Mgr. Lukáš Marešovský, který má několikaletou praxi s vrcholovými sportovci fotbalového týmu Sparty.

Objednat přes formulář

Sportovní fyzioterapie je určena všem nadšencům sportu, kteří sportují ve svém volném čase nebo se sportu věnují vrcholově. Velká fyzická zátěž a v neposlední řadě nesprávné pohybové návyky nechávají vzniknout chronickým potížím pohybového aparátu či akutním bolestem z přetížení.
Sportovní fyzioterapie je zaměřena na terapii funkčních poruch pohybového systému, na vyšetření svalových dysbalancí, přetížení a funkčního řetězení poruch vzniklých sportem nebo i v rámci běžného zatížení. Právě díky chybnému, opakujícímu se stereotypu pohybu dochází k bolestem páteře, kloubů apod.

Součástí sportovní fyzioterapie je kineziologický rozbor, korekce pohybových stereotypů, ošetření blokád spolu s individuální instruktáží.
Kladný vztah ke sportu, zkušenosti se sportovci a široké znalosti moderní fyzioterapie související se sportovní traumatologií, rehabilitací a manuální ortopedickou medicínou a aktivní spolupráce spolu s klienty/pacienty jsou základem dobrého výsledku.

Techniky využívané při sportovní fyzioterapii:
Kineziotape, dynymic tape + event.. tvrdý tape
Mckenzie (mechanická diagnostika a terapie páteře a periferních kloubů)
Senzomotorická stimulace
Klasické mobilizace a měkké techniky
DNS dle Koláře (Dynamická Neuromuskulární Stabilizace)
Stecco Fascial Manipulation – účinná terapie na akutní i chronické myofasciální problémy