Hloubková masáž zad | Masáže rehabilitace Praha

Vážení klienti, od 13. března máme z důvodu nařízení ČR zavřeno. Platnost dárkových poukazů se proto z tohoto důvodu automaticky prodlužuje o půl roku. Pečujeme o Vás již 20 let a nezastavili jsme se ani nyní. Šijeme pro Vás látkové roušky ve třech velikostech pro děti, ženy a muže. Podrobnosti o znovuotevření a rouškách naleznete zde.

Hloubková masáž zad

Hloubková masáž zad je účinná terapeutická masáž, zaměřená na uvolnění hlubokých vrstev svalů hlavně kolem páteře, případně v oblasti pletence dolních nebo horních končetin, dle daných potíží. Hloubkové uvolnění a propracování svalstva odstraňuje spasmy a obnovuje přirozenou délku svalových vláken. Využívá se zde nejen tlaku rukou, palců a loktů, ale i další léčebné a masážní techniky.

Objednat přes formulář

Čím se liší od klasické nebo relaxační masáže?

Základem je klasická masáž k rozvolnění a prohřátí vrchní svalové vrstvy a poté nastupuje hlubší pohmatové zkoumaní a uvolňování. V takto změkčené oblasti se rázem vynořují překvapivě ztuhlé a bolavé svaly a úpony svalů i malých svalíků, které při běžném denním provozu nelze nahmatat a klient ani neví, že by odtud mohla pramenit bolest v často i vzdálené tělní krajině.

Co můžete čekat?

Používáme kombinaci měkkých technik pro uvolnění podkoží a prokrvení oblasti s prohřátím. Následuje palpace = vyhmatání tzv. Trigger pointů (Spoušťových bodů) a jejich postupné uvolňování klidným tlakem, který má klient možnost ovlivnit. Dále je klient instruován k tzv. prodýchávání - tedy naučení se s bolestí (často velmi příjemně úlevnou) pracovat. Pro zefektivnění zásahu používáme také baňky, které v místě působí podtlak a další uvolnění v době, kdy už uvolňujeme další oblast. V nejméně prokrvených bodech zůstávají po baňkách podkožní modřinky, které ještě cca týden až dva označují místo, kde si má tělo nechat záležet s detoxikací. Případné rychlejší tahy slouží k doprokrvení a změkčení místa. Při očividně "skříplých" stavech můžeme zvolit k ošetření také lokální lymfodrenáž. Každý masér může do ošetření zařadit také další techniky, pokud je to vhodné.

K razanci masáže a použitým technikám i přípravkům přistupujeme po dohodě, individuálně.

Pro hloubkovou masáž s oblibou používáme prohřívající přírodní olej s třezalkou, kapsaicinem a extraktem z vratiče, který urychluje detoxikaci po této svalové námaze.

Pokud při masáži přijdeme na to, s jakou vaší činností mohou obtíže souviset, doporučíme změnu daného návyku, případně jednoduché korekční cviky.

Spolupracujeme s našimi fyzioterapeuty, tedy je zde možnost konzultace pro další celostní doporučení cvičení případně fyzio-ošetření.

Co je to Trigger point (Spoušťový bod)?

Trigger point je oblast kde došlo vlivem přetěžování různých svalových řetězců ke "slepení = spojení vazivem" více vrstev tkání k sobě, takže po sobě nemohou při pohybu volně klouzat. To způsobuje tah do dalších svalů jak dotýkajících se, tak úponem navazujících na takto stižený sval a bolest se tak přesunuje i do vzdálených oblastí. V místě spoušťového bodu dochází ke snížení metabolismu, tkáně jsou nedovyživené, hromadí se zde zplodiny z přetížení a časem oblast jakoby gelovatí (pocit při masáži), nebo dokonce kalcifikuje a zraňuje okolní tkáně svou hrubostí - různé výrůstky a svalové mikrozáněty. Mozek takový bolestivý bod po nějaké době v sebeobraně přestane vnímat a teprve masáží dochází ke znovuspojení s CNS, která obnoví regeneraci.

Kdy zvolit hloubkovou masáž zad? (indikace)

- při svalových bolestech, bolestech krční, hrudní a bederní páteře, bolesti s vyzařující projekci do periferních částí těla, svalové dysbalanci
- při bolestech způsobených jednostranným přetěžováním (sedavé zaměstnání, práce s PC, sport), nadváha, vadnými pohybovými stereotypy

Co dál?

Po této masáži opravdu doporučujeme daný den klidový režim, nula stresu a následný vydatný spánek, aby tělo mohlo 100% využít to, co získalo.

Již první návštěva působí výraznou úlevu od bolesti. Po 2-3 týdnech bývá vhodné ještě následné ošetření k dokončení nastartovaného procesu.

Další návštěvy jsou individuální, dle zatížení organismu i psychiky, pokračování v nevhodných pohybových stereotypech nebo naopak praktikování doporučených cvičení. Vhodná je následná udržovací terapie cca 1x měsíčně a dodržování doporučených pohybových návyků s naší případnou korekcí.